DUYURULAR
DİLEKÇE İLE DERS EKLE SİL ESASLARI - ÖNEMLİ
04.02.2015

2014-2015 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılı için Ders Kayıt Takvimi daha önceden yayınlanmıştı. Bu takvim uyarınca dilekçe ile yapılacak ders ekle-sil işlemlerinde aşağıdaki esaslara uyulacaktır. 

 

1. Sadece takvimde belirtilen tarihlerde (11-12 Şubat 2015) verilen dilekçelerin uygun bulunması mümkün olacaktır. Bu tarihler dışında verilen dilekçeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

2. Dilekçeler elden teslim edilecek ve fax veya posta/kargo kabul edilmeyecektir.

 

3. Şehir dışında bulunan öğrenciler; arka kısmında "...... tarafından dilekçemin teslim edilmesi uygundur." şeklinde bir ifade ve imzaları olan dilekçelerini, teslim edenin kimlik fotokopisi ile birlikte Bölüm Başkanlığımıza iletebileceklerdir.

 

4. Dilekçe hazırlanırken talep ve talebin gerekçesi; tarih; ders kod; ad ve grubu; isim; soyisim; adres ve telefon bilgileri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılacaktır. Dilekçeler Bölüm görevlileri tarafından incelenerek alınacak, eksik bilgi içeren ve/veya uygun olmayan dilekçeler iade edilecektir.

 

5. Dilekçeleriniz Bölüm Başkanlığımıza imza karşılığı teslim edilecek ve kaydedilerek kayıt numarası üretilecektir. Bu sebeple dilekçelerinizi Bölüm Başkanlığında herhangi bir alana bırakmış olmanız onu teslim ettiğiniz anlamına gelmez; lütfen görevlilere dilekçenizi imza karşılığı teslim ediniz.

 

6. Bütün ders ekle-sil işlemleri bu esaslar kapsamında yürütüleceği için bu esaslara uygun hareket etmeniz ders seçim işlemlerinde herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için son derece önelidir.